W dniach 05.10.2022 r. - 12.10.2022 r. w naszej Parafii planowana jest pielgrzymka samolotowa do Portugalii i Hiszpanii FATIMA I SANTIAGO DE COMPOSTELA

ORGANIZOWANA PRZEZ
BIURO PODRÓŻY ORLANDO TRAVEL SP. Z O.O.
UL. KS. J. POPIEŁUSZKI 2D, 32-050 SKAWINA | TEL. +48 12 276 24 39, +48 791 992 802 | E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ORLANDO.COM.PL | PIELGRZYMKI.PL | TRAVELLING2POLAND.COM

LIZBONA ALJUSTREL FATIMA ALCOBACA NAZARE BRAGA SANTIAGO DE COMPOSTELA VIANA DO CASTELO REJS W PORTO MAFRA CABO DA ROCA CASCAIS

 

PROGRAM:

Dzień 1: WYLOT DO PORTUGALII
O ustalonej godzinie – 10:30 - spotykamy się na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa paszportowo- bagażowa. Odlot do Portugalii o godz. 12:55. Lądowanie w Lizbonie o godz. 16:00. Transfer autokarem do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: LIZBONA
Po śniadaniu udamy się do stolicy Portugalii - Lizbony, przepięknie położonej na północnym brzegu rzeki Tag. Naszą lizbońską przygodę rozpoczniemy od Belem, dawnego portu z czasów świetności imperium kolonialnego Portugalii. Zobaczymy kościół dawnego Klasztoru Hieronimitów, panoramę Torre de Belem oraz Pomnik Odkrywców.
W historycznym centrum, wąskimi uliczkami dzielnicy Alfama podejdziemy do stóp Katedry, gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz do kościółka św. Antoniego, znanego w świecie jako św. Antoni Padewski. Zgodnie z tradycją, kościół został zbudowany na miejscu, gdzie w 1195 roku urodził się Święty. Kolejno spacer do zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. Zobaczymy również Dolną Lizbonę z szachownicową siatką ulic. Tu przy słynnym placu Rossio zrobimy krótką chwilę wytchnienia. Następnie powrócimy do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: ALJUSTREL FATIMA
Po śniadaniu udamy się do Cova da Iria, dawnego pastwiska, które Maryja wybrała na miejsce spotkań z Dziećmi. Tu wokół miejsca Objawień z czasem wyrosło Sanktuarium Fatimskie. Pokłonimy się przed figurą Matki Boskiej w Kaplicy Objawień, nawiedzimy Bazylikę Różańcową, gdzie znajdują się groby świętych Hiacynty i Franciszka oraz Siostry Łucji, a także kościół Trójcy Przenajświętszej. Zobaczymy też pomnik św. Jana Pawła II. Po południu przejdziemy tzw. „ścieżką pastuszków” do Aljustrel, przemierzając tę samą drogę, którą przed ponad stu laty wędrowali Łucja, Hiacynta i Franciszek, świadkowie objawień Matki Bożej. Odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zobaczymy miejsce objawień Anioła w Loca do Anjo i Maryi w Valinhos. W przysiółku Aljustrel czas jakby się zatrzymał. Wciąż znajdują się tu domostwa rodzin Santos i Marto oraz pamiątki związane z życiem Dzieci Fatimskich. Wieczorem spotkamy się w hotelu na obiadokolacji, a następnie weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym i procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 4: ALCOBACA NAZARE FATIMA
Rano, po śniadaniu udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W kolejnej części dnia odwiedzimy Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki Najświętszej Marii Panny oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również, jako kurort, ze swojej szerokiej piaszczystej plaży. Wieczorem wrócimy do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorem, dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.

Dzień 5: BOM JESUS BRAGA SANTIAGO DE COMPOSTELA
Rano, po śniadaniu wyjedziemy w drogę do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się w Bradze, która była dawną siedzibą Prymasa Portugalii. Nawiedzimy sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry. Do sanktuarium prowadzą słynne, blisko 116 metrowe schody. Następnie udamy się do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę, w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: VIANA DO CASTELO PORTO FATIMA
Po śniadaniu udamy się w stronę granicy portugalskiej. Naszym celem będzie Viana do Castelo, jedno z najpiękniej położonych miast tego kraju, pamiętające czasy rzymskie i chwałę wielkich odkryć geograficznych. Stąd portugalskie karawele ruszały w świat. Nad miastem wznosi się wzgórze Św. Łucji, gdzie po pandemii grypy „hiszpanki” wzniesione zostało majestatyczne Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Epidemia koronawirusa przypomniała światu o tym miejscu. Wypowiedziana przez biskupów w Fatimie błagalna modlitwa popłynęła także tutaj. Od stóp bazyliki roztacza się zapierający dech w piersiach widok miasta położonego u ujścia rzeki Limy do Atlantyku. Następnie udamy się do Porto na rejs tradycyjną łodzią rebejos nurtem Złotej Rzeki - Douro. Z pokładu stateczku roztaczają się
zapierające pierś widoki miasta Porto. Spacer po dzielnicy Ribeira i panoramiczny objazd miasta. Powrót do hotelu w Fatimie. Kolacja, nocleg.

Dzień 7: MAFRA – CABO DA ROCA – CASCAIS
Rano, po śniadaniu udamy się do Mafry, niewielkiej miejscowości położonej na północ od Lizbony, gdzie zobaczymy Palacio e Convento De Mafra (Pałac w Mafrze), gdzie podziwiać będziemy barokowe wnętrza. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca – przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przejedziemy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: PORTUGALIA – POLSKA
Rano śniadanie (możliwy pakiet śniadaniowy), wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Ok. 04:00 odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Warszawy o godzinie 07:00. Lądowanie na lotnisku w Warszawie godzinie 12:00. Zakończenie pielgrzymki

Koszt pielgrzymki to 3950 PLN/os. dla grupy 46 osób

CENA ZAWIERA:
bezpośredni przelot portugalskimi liniami lotniczymi TAP PORTUGAL na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa; bagaż
główny do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg, opłaty lotniskowe
transfery autokarem/busem na trasie pielgrzymki
7 noclegów w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) – nie ma pokoi 3 - osobowych
wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (z napojami)
ubezpieczenie Signal Iduna: KL (20 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
opiekę doświadczonego pilota
przedstawiony program pielgrzymki oraz  podatek VAT


CENA NIE ZAWIERA:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, taks klimatycznych, obligatoryjnych napiwków, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (ok. 130 EUR/os. – zbierane przez pilota). Podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się dynamicznie, niezależnie od Orlando Travel).
transferu autokarem z/na lotnisko w Polsce
napojów do obiadokolacji
ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (250 PLN/os.– płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
wydatków własnych
dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
świadczeń niewymienionych w ofercie
przygotowania dokumentów wyjazdowych dla klienta, warunkujących wjazd do kraju docelowego zw. PLF – 30 zł / osobę (kwota obowiązkowa, płatna u pilota);

WAŻNE INFORMACJE:
1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.
2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
3. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, w tym zmiany godzin przelotu.
4. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.
5. Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).
6. Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu polskich obywateli na teren poszczególnych krajów znajdą Państwo na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. Podróżni zobowiązani są spełnić wymienione na stronie rządowej warunki (w tym te dotyczące wymaganych dokumentów).
7. Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania testów COVID-19 ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.